Polfinale K1 moški PDF E-pošta
Foto: BOBOKot zadnji polfinalisti dneva so vožnjo končali še kajakaši v kategoriji K1 moški. Od slovenskih predstavnikov se je v finale uspelo uvrstiti Juretu Megliču in Petru Kauzerju, ki sta zasedla tretje in četrto mesto. Dejan Kralj, ki je zasedel 20. mesto, pa končuje tekmovanje v tej kategoriji.

Najhitrejši na progi je bil Makedonec Atanas Nikolovski, ki je s časom 92,25 zasedel prvo mesto. Drugo pa je zasedel Boris Neveu iz Francije.

Jure Meglič (K1): Polfinalna vožnja je bila boljša od kvalifikacijskih. Upam, da bo šlo v finalu še malenkost bolje. Moramo se znajti in učinkovito spoprijeti z izzivom, saj gre za domačo progo. V zgornjem delu se da ob dobri vodi pridobiti še kakšno sekundo.

Peter Kauzer (K1): Slabo vodo sem imel že v drugih vratih, pa tudi zapornice nisem odpeljal tako, kot jo znam. Skozi celotno progo so bila vrata nizko, tako da sem moral še posebej paziti, da se jih ne bi dotaknil. Vem kje sem izgubljal na času - od drugih vrat pa vse do cilja. Četrti sem pred finalno vožnjo, tako da nimam kaj izgubiti, le pridobim lahko. Vem, kje sem izgubljal dragoceni čas, lahko se spustim pod 90 sekund. Sanjam svoje sanje. Vedno sem si želel nastopiti na tako veliki tekmi pred domači gledalci.

Dejan Kralj (K1): Voda se mi je v določenih delih proge postavila tako, da nisem uspel najbolje odpeljati kombinacije vrat. Že v sedmih vratih sem imel težave, po parih podobnih napakah pa že pomeni nekaj sekund zaostanka. Finale sem zgrešil za par sekund, a nisem razočaran, saj nas čakajo še moštvene vožnje. Dobro smo pripravljeni, sploh pa tu v Tacnu dobro peljemo skupaj.