Sedaj se nahajate na:

Domov | Novice | Arhiv novic - spust | Ekipno deseto mesto
Ekipno deseto mesto PDF E-pošta
Foto: Jakob MarušičZadnji dan SP v spustu sprintu v Augsburgu so na vrsto prišle še ekipne tekme. V kategoriji kajak moški je slovenska ekipa, ki so jo sestavljali Žnidarčič Nejc, Tim Kolar in Maks Frančeškin, osvojila deseto mesto. Prvo mesto je osvojila ekipa Češke, ki so jo sestavljali Tomas Slovak, Kamil Mruzek in Richard Hala. Srebrno kolajno si priveslali Francozi Paul Graton, Quentin Bonnetain in Remi Pete. Bron pa so osvojili Tobias Bong, Soeren Falkenhain in Christian Heil iz Nemčije.

Pri kajakašicah so bile najuspešnejše Nemke Sabine Fuesser, Alke Overbeck in Manuela Stoeberl. Drugo mesto so zasedle Francozinje Laetitia Parage, Sixtine Malterre in Cecile Vallaeys. Bron pa je končal v rokah Čehinj Anne Zasterove, Petre Slovakove in Klare Padourove.

Najboljši rezultat v kategoriji kanu enosed so dosegli Hrvati Igor Gojić, Tomislav Lepan in Emil Milihram. Na drugo stopničko so stopili predstavniki Francije Guillaume Alzingre, Yann Claudepierre in Tony Debray. Tretje mesto pa so osvojili Norman Weber, Julian Rohn in Tim Heilinger iz Nemčije.

Tudi v kanuju dvosedu so bile danes podeljene še zadnje kolajne. Prvo mesto so si priveslali Jan Šutek, Stefan Grega, Matuš Kunhart, Peter Soška, Vladimir Vala in Jaroslav Slučik iz Slovaške. Srebro je končalo v rokah francoske ekipe, ki so jo sestavljali Marc Brodiez, Pierre Le Clezio, Michael Cordier, Tom Bar, Guillaume Alzingre in Yann Claudepierre. Tretje mesto pa so osvojili Nemci Johannes Baumann, Lars Walter, Gregor Simon, Tim Heilinger, Rene Bruecker in Norman Weber.